Öne Çıkanlar kağızman ücretsiz kızılay doğu başkan

Bu haber kez okundu.

TÜRK EĞİTİM-SEN, KARS ’ta

TÜRK EĞİTİM-SEN, Kars’ta ‘Yüce Meclis öğretmenleri duy!’ dedi
Kars Valilik binası önünde bir araya gelen sendika üyeleri üzerinde; “Yüce Meclis öğretmenleri duy’, ‘Öğretmen öğretmendir! Kadrolusu, sözleşmelisi, ücretlisi olmaz!’, 4B’li öğretmen olmaz!’, ‘aylıkla ödüllendirme ulufe değildir!’, ‘il geneli promosyon istiyoruz’ ‘ya çözülecek, ya çözülecek’, ‘Biz neyiz? Aşçı mıyız, bulaşıkçı mıyız?’ yazılı dövizler açarak haklarını savundu.
“Yüce Meclis öğretmenleri duy!’ çağrısı da yapan TÜRK EĞİTİM-SEN Kars Şube Sözcüsü Özgür Kale yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

PROMOSYON ÜCRETLERİ DÜZENLENSİN!

Yükselen enflasyon karşısında promosyon tutarları çerez parasına dönmüştür. Biz bankalardan daha zengin değiliz. Talebimiz Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğünce daha önce yapılmış olan tüm promosyon anlaşmalarının iptal edilerek, bütün ilçe milli eğitim müdürlükleri ile beraber tek elden ihaleye çıkılsın. Böylece tüm eğitim çalışanlarımıza hem daha fazla hem daha adil bir promosyon ödemesi yapılmış olsun.

KARİYER BASAMAKLARI SINAVI
2006 yılından bu yana dediğimiz gibi öğretmen kariyer basamakları sınavla olmaz, OLAMAZ. Çünkü sınav bilgiyi ölçer, öğretmenlik ise bilme değil bildiğini aktarma mesleğidir. 2006 yılından bu yana dediğimiz gibi öğretmen kariyer basamakları sınavla olmaz, OLAMAZ. Çünkü sınav bilgiyi ölçer, öğretmenlik ise bilme değil bildiğini aktarma mesleğidir. 2006 yılından bu yana dediğimiz gibi öğretmen kariyer basamakları sınavla olmaz, OLAMAZ. Çünkü sınav bilgiyi ölçer, öğretmenlik ise bilme değil bildiğini aktarma mesleğidir. 1 Ekimde açılacak olan yüce meclisin öğretmenlerin sesine kulak vermesini ve bu işi kökten çözmesini talep ediyoruz. “BU İŞ YA ÇÖZÜLECEK YA ÇÖZÜLECEK”  diyoruz.

MEB ÖDÜLLENDİRMELERİ

Tüm Türkiye’de ve Kars’ta bazı ilçelerimizde MEB ödüllendirmeleri maalesef ki ulufe gibi dağıtılmaktadır. Ne hikmettir ki bir ilçemizde ödül alan isimlerin biri hariç hepsi belli bir sendikanın üyesidir. Hatta biraz daha dikkatli baktığımızda ödül alanlar arasında başka bağlantılarda görülmektedir. Ödüllendirmelerde mensubiyet liyakatin önüne geçmiştir. Bizim teklifimiz ödüllendirmelerin objektif ve somut kriterlere bağlanması, tarafsız bir kurul tarafından şeffaf bir süreçle, hakkaniyete ve liyakate göre teklif edilmesidir.

EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEKLERİ

Sadaka taşı artığı gibi kalan eğitime hazırlık ödeneklerine bir an önce ciddi bir düzenleme ve artış yapılmalıdır. Sakız parasına kadar düşen eğitime hazırlık ödeneği komikliğin ötesinde acı bir tablodur. Bizim talebimiz: Bakanlığımızın ivedi olarak bir maaş tutarını tamamlayacak şekilde tüm eğitim çalışanlarına ek eğitime hazırlık ödeneği ödemesidir.

SÖZLEŞMELİ VE ÜCRETLİ İSTİHDAM SORUNU

Öğretmenlerin ya da akademisyenlerin ücretli, sözleşmeli, kadrolu gibi kategorilere ayrılması ve ayrıştırılmasına en başından beri karşıyız ve her zaman da karşı olacağız. Sözleşmeli öğretmenlerin yaşadığı drama çok yakından tanığız.
Ücretli Öğretmenlik: Bir Öğretmen İstihdam Modeli Olamaz! Bakanlık bünyesindeki bütün kurumlarda norm açıklarına bir an önce kadrolu öğretmen ataması yapılmalıdır. 

AŞÇI VE AŞÇI YARDIMCILARININ SORUNLARI

Bilindiği üzere ülkemiz genelinde yatılı okullara aşçı ve aşçı yardımcısı atamaları yapılmıştır. Bu meslek grubundaki arkadaşlarımıza en düşük memur maaşının bile altında bir ücret reva görülmektedir. Bu ekonomik zulüm sonlandırılmalı ve maaşları ülkemizin ekonomik gerçekleri ışığında iyileştirilmelidir. Aşçılara meslek meziyetleri dışında, bulaşıkçılık, çamaşırcılık, temizlik ve hatta okulun tamiratı gibi işler yüklenmektedir. Bu meslek grubundaki arkadaşlarımızın özlük hakları, çalışma düzenleri ve mesai tanımlamaları bir an önce düzenlenmelidir.

SON OLARAK:

Bugün kişisel hesaplar ve garezler peşinde koşanlar ve siyasi talimatlarla hareket edenler güya mesleki problemlere sahip çıkıyorlar! Çok net olarak bir daha söylüyoruz: dostlar alışverişte görsün edepsizliğiyle sendikacılık yapılmaz. Herkesin başka başka hesabı ve hesap verdikleri ağaları olabilir. Bu onların meşrep ve haysiyet meselesidir. Bizim tek hesabımız: hiç birini ayırmaksızın tüm eğitim çalışanlarının hakkı ve hukukudur.  Sarı sendikacılığa ve tribün sendikacılığına son…

Anahtar Kelimeler:
KarsGREVTÜRK
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.