İşkur Kuraları Çekildi

Kağızman'da, İŞKUR Kuraları Halk Eğitim Merkezi'nde Çekildi.

24 Mart 2012 Cumartesi 11:48

     İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde Kars Kağızman Belediyesi’nde işe başlayacak olan 30 kişi, Kağızman Halk Eğitimi Salonu’nda noter huzurunda düzenlenen törenle belirlendi.

     Kağızman Belediyesi’nin İŞKUR ile yaptığı anlaşma gereği Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde işe başlayacak olan 30 kişi, Kağızman Halk Eğitimi Salonu’nda noter huzurunda düzenlenen törenle belirlendi.

      254 kişinin başvuruda bulunduğunu ve bunlardan 30 kişinin Ağaçlandırma ve Belediye işlerinde 8 ay geçici süre ile çalışacağını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Alkan, “1,5 yıldır İŞKUR meslek edindirme kursları ile toplam 240 kişiye meslek edindirdik. Ayrıca yine İŞKUR ile yapılan anlaşmalarla çeşitli dönemlerde 3 ve 6 aylık geçici işçi çalıştırdık. Şimdi de 8 aylık süre için 30 kişiyi işe alıyoruz. Çıkmayanlar kesinlikle üzülmesin. Çalışmalarımız, görüşmelerimiz sürüyor” dedi. Bu alınan 30 kişi Kağızman ilçe sınırları içerisinde mahalle ve sokaklarımızın daha güzel bir görünüm sağmasına çalışılacaktır.

      Kağızman Halk Eğitimi Salonu’nda Kağızman Belediye Başkanı Mehmet Alkan, Noter Özlem Sönmez ve Kağızman belediyesi işkur hizmet noktası yetkilisi Başaran Ünal’ın katıldığı kura çekiminde 30 kişi asıl 30 kişide yedek olarak belirlendi.


Haber Kaynağı: KHA-Ali Çelik

Bu haber 1599 kez okundu
Yükleniyor...